• +982188696513
  • +989128448224
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دام زنده

دام زنده

ویژگی گوسفند زنده

گوسفندان پستاندارانی هستند که مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق نشخوار کردن به بدن می رسانند.

غدد بویایی این حیوانات در صورت و پاهای عقبی قرار دارد. گوسفندان معمولا دمهایی کوتاه دارند. پوشش بیرونی در کلیه گونه های وحشی گوسفند به شکل مو انجام م ی باشد و در زیر این یک پوشش، لایه نازکی از پشم ریز قرار دارد که به پشم گوسفند معروف است. گوسفندهای نر به عنوان قوچ ، میش ماده و حیوانات بره نابالغ شناخته شده اند. گوسفند زنده بالغ از35 تا 180 کیلوگرم وزن دارد.
هنگامی که از نشخوار کردن گوسفند صحبت می شود به این معناست که یک گوسفند مجدداً غذای خود را جویده همین عمل باعث می شود چهار محفظه معده خود را قادر سازد تا علف ها و گیاهان دیگری را که می خورد کاملاً هضم کنند. گوسفندان چرای بر روی چمن یا گیاهان و حبوباتی که کوتاه و ریز هستند را برای تغذیه ترجیح می دهند ، اما همچنین گیاهان مرتفع و درشت را مصرف می کنند.
گوسفندان در اصل حیواناتی ترسو هستند که تمایل به چرای گله ای دارند و تقریباً فاقد محافظت از شکارچیان هستند. آنها در حدود یک سالگی بالغ می شوند و بسیاری از آنها وقتی به سن حدود یک سال و نیم می رسند نژاد می کنند.

فواید استفاده از دام زنده

گوسفند زنده به این منظور برای انسان مفید است چرا که آدمی از شیر و گوشت و پشم آن استفاده های فراوانی می نماید. معمولا کشاورزان، دامپروران و ... از شیر گوسفند برا تغذیه استفاده می نمایند. از پوست و پشم آن نیز جهت تولید البسه و پوشش های گوناگون استفاده میشود. همچنین از فضولات گوسفند که پشکل نام دارد به‌ عنوان کود کشاورزی استفاده می‌شود.
جمعیت کل گوسفندان نسبت به جمعیت بزها حدود سه برابر می باشد بیشترین تعداد گوسفندان جهان به تعداد صد و پنجاه میلیون راس در استرالیا پرورش داده میشود، پس از آن چین با حدود صد و چهل میلیون راس، هند با حدود هشتاد میلیون راس و ایران با حدود شصت میلیون راس قرار دارند؛ کشورهای سودان، نیجریه، نیوزلند، انگلیس، پاکستان و اتیوپی در رده های بعدی قرار دارند.

پخش دام زنده

گوسفند زنده مبین یکی از بزرگترین مراکز مجاز عرضه کننده دام زنده بهداشتی میباشد. این مجموعه با گردآوری نیروهای متخصص در زمینه قصابی، پرورش گوسفند زنده و رانندگان جهت حمل و نقل سفارشات، عرضه کننده دام زنده شهرداری در سراسر تهران به همراه ارسال قصاب و باسکول می باشد.


درباره ما

عرضه بهداشتی دام دامداران تلاش می کند علاوه بر تامین سلامت شهروندان در سالم نگهداشتن دام نیز گام موثری را بردارد. دام زنده کوهستان ، بزرگترین مرکز فروش گوسفند و گوساله زنده با نازلترین قیمت همراه با قصاب تحویل در محل  ، شبانه روزی به تمام نقاط تهران.

تماس با ما

ارسال رایگان به تمام نقاط تهران و کرج با قصاب مجرب به صورت شبانه روزی
شمال تهران:۸۸۶۹۶۵۱۳
غرب تهران:44743816_44743814
شرق و مرکز:33470702
09123290182
09128448224

نقشه

© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد IRSHEEP محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT